Geomag KOR

Velmi atraktivní magnetická stavebnice Geomag KOR se odlišuje od klasického Geomagu naprosto vším. Nejsou zde známé tyčinky a kuličky, ale z magnetických dílů stavíte zvířátka nebo jiné tvory.

Geomag KOR se zcela liší od klasického Geomagu.

Geomag KOR je jednou ze tří základních skupin sortimentu Geomag. Další skupinou je klasický Geomag a Geomag Baby.

Geomag KOR zařazení

Geomag KOR – postavte si kamaráda

Základem modelu (tvora) je ocelová kulička o větším průměru cca 20 mm, na kterou se magneticky přichytí plastové díly, takže výsledkem je základní koule nebo vejce. Na to celé se pak nasazují barevné krytky, až vznikne tvor (zvíře, pták nebo superhrdina).

Geomag KOR - jak vzniká zvířátko
Vlevo základní kulička, na ktero se magneticky přichytí bílé části a vznikne koule. Na ni pak přijdou plastové díly tvořící vzhled tvora.

Pootáčením nebo prohazováním dílů se pak zvířátko může měnit do různých podob. Třeba jako tento černobílý tučňák.

Modifikace jednoho druhu KOR stavebnice

Z každé stavebnice Geomag KOR postavíte sice jeden barevný druh, ale ten můžete pootáčením a přeskupováním dílků široce obměňovat na zcela odlišné tvory. Jednotlivé sady se liší barvami nebo tvarem plastových doplňků.

Rozdělení stavebnic KOR

Vzhledem k zájmu o stavebnice KOR přibývají postupně nové druhy, takže se už dá celé množství rozdělit na 3 skupiny s velmi exotickými jmény.

KOR Tazoo

V této řadě najdete 4 stavebnice – čtyři veselá zvířátka nebo tvory. Záleží jen na vás, co to bude. Z modré ryby může být raketa nebo ze zelené žáby třeba marťan.

Geomag Tazoo

KOR Proteon

Na zemi přistáli Proteoni, bojovní tvorové z cizích světů. Spojením se živly získali ještě větší sílu. Tato řada se vyznačuje velkým množstvím doplňků, které můžete připojit na základní jádro.

  • Proteon Blatta – vládce všech skal a kamenů
  • Proteon Swomp – vládce bažin a močálů
  • Proteon Vulkram – vládce ohně
  • Proteon Taurex – vládce všech lesů
  • Proteon Aki – vládce všech pevnin
  • Proteon Cheb – ochránce se šroubovitýma rukama
  • Proteon Tzak – ochránce s kleštěmi

Geomag KOR Proteon

KOR Color

Velmi oblíbená řada jednoduchých figurek. Jednotlivé sady se liší pouze barvou, je jich 6 – oranžová, zelená, modrá, růžová, červená a žlutá. Navíc si můžete dokoupit samostatné sady barevných vrchních plastových dílků.

Ukázka barev Geomag KOR Color

Všechny barevné verze jsou stejné, ale z každého základního „vajíčka“ můžete otáčením postavit varianty ukázané vlevo na obalu stavebnice.  A samozřejmě další vás jistě napadnou.

Varianty KOR Color

 A nakonec ještě jedna ukázka, jak se vlastně KOR skládá. V první části je složení základního vejce, poté ukázky otáčení a v závěru velmi atraktivní modifikování různých zvířátek.